Jak najít ztracený iPhone?

Ať už ukradený či ztracený, ztráta iPhone nebo iPad je nepříjemná situace. Přicházíte o drahé zařízení ale také o osobní, mnohem více cenná data. V tomto článku se proto zaměříme nejen na to, jak řešit ztrátu přístroje, ale také na to, jak předcházet dalším škodám.

Nejačastější spásou je služba "Najít iPhone"

Pomocí služby "Najít iPhone" můžete zjistit polohu svého zařízení a podniknout další kroky, které vám ho pomohou znova získat a ochránit vaše informace. Služba nefunguje jen s iPhony, iPady a iPody touch, ale téměř se všemi zařízeními společnosti Apple, jako jsou počítače Mac, hodinky Apple Watch a dokonce i sluchátka AirPods atd.

 

Návod - Co dělat, když Vám někdo ukradne iPhone, iPad, Mac nebo Apple  Watch? - AppleNovinky.cz

Co mám tedy dělat?

 

1. Vyhledejte zařízení na mapě

Chcete-li své zařízení najít, přihlaste se na webu iCloud.com/find. Nebo použijte aplikaci Najít na jiném zařízení Apple, které vlastníte.

Pokud se iPhone, iPad nebo iPod touch v seznamu zařízení neobjeví, funkce Najít pro něj nebyla zapnuta. Ale stále můžete ochránit svůj účet, i když jste nezapnuli funkci Najít

2. Označte zařízení jako ztracené

Když zařízení označíte jako ztracené, na dálku ho uzamknete přístupovým kódem, který ochrání informace v něm uložené. Současně tím na ztraceném zařízení deaktivujete Apple Pay. Na ztraceném zařízení můžete zobrazit zprávu s vašimi kontaktními údaji. 

Označte zařízení jako ztracené

3. Nahlaste své odcizené zařízení na policii

Policie si může vyžádat jeho sériové číslo. 

Zjistěte sériové číslo

4. Podejte nárok pro případ krádeže nebo ztráty

Pokud je ztracený iPhone krytý programem AppleCare+ pro případ krádeže nebo ztráty, podejte žádost o nový iPhone.

Podejte žádost

5. Vzdáleně vymažte zařízení

Pokud vymažete zařízení, které má nainstalovaný iOS 15, iPadOS 15 nebo novější, můžete pomocí funkce Najít stále zařízení vyhledat nebo na něm přehrát zvuk. V opačném případě nebudete moct zařízení po vymazání najít ani přehrát zvuk.

Pokud váš program AppleCare+ kryje i krádež a ztrátu, nevymazávejte iPhone, dokud nebude váš požadavek schválen.

Vymažte zařízení

6. Obraťte se na svého mobilního operátora

Pokud je ztraceným zařízením iPhone nebo iPad s připojením k mobilní síti, nahlaste ztrátu zařízení svému mobilnímu operátorovi. Požádejte operátora, aby deaktivoval váš účet, aby se zabránilo telefonování, posílání zpráv a využívání dat. Pokud je vaše zařízení kryté tarifem mobilního operátora, podejte nárok u něj. 

7. Odeberte z účtu ztracené zařízení

Pokud váš program AppleCare+ kryje i krádež a ztrátu, neodebírejte iPhone ze svého účtu, dokud nebude váš požadavek schválen.

Zařízení můžete ze svého účtu odebrat na stránce appleid.apple.com.

 

track iphone location by phone number - Online Discount Shop for  Electronics, Apparel, Toys, Books, Games, Computers, Shoes, Jewelry,  Watches, Baby Products, Sports & Outdoors, Office Products, Bed & Bath,  Furniture, Tools, 

Co když je ztracený iPhone vypnutý nebo off-line

K tomuto případu může dojít pokud:

  • vašemu zařízení dojde baterie
  • bylo cíleně vypnuto, aby nemohlo být nalezeno
  • dostalo se mimo signál mobilního operátora

Zařízení pořád můžete přepnout do režimu ztráty, vzdáleně ho zamknout nebo i na dálku smazat. Stane se tak však až poté, co se zařízení opět připojí k internetu. Jestli ale zařízení odeberete ze svého účtu v době, kdy je pořád ještě off-line, veškeré neprovedené akce se zruší.

 

Rodinné sdílení

S touto funkcí vám může vám s hledáním zařízení pomoct kterýkoli člen rodiny / sdílení. To oceníte hlavně v případě, že si nepamatujete své Apple ID nebo přihlašovací údaje ke službě Najít iPhone a/nebo emailu (máte je např. uloženy pouze v paměti mobilu - ano, i to se stává). Stačí, aby se jiný rodinný příslušník svým Apple ID přihlásil k iCloudu, a pak už bude moci najít každé zařízení přidružené k danému účtu Rodinného sdílení.

Rodinné sdílení má své výhody i nevýhody. Přesně totiž víte, kde se všechna zařízení v rámci vaší rodiny pohybují.

 

Co dělat po nalezení zařízení?

Pokud se vám vaše ztracené zařízení vrátí, můžete režim ztráty samozřejmě sami vypnout. Učiníte tak zadáním kódu na zařízení, lze jej vypnout i na webu iCloud.com nebo přímo v aplikaci Najít iPhone.

Pokud se vám vrátí odcizený iPhone či jiné zařízení Apple, doporučujeme navštívit servis, aby vám zařízení zkontrolovali. Jak z hlediska možného zneužití dat, tak z pohledu možného poškození, kterého si nemusíte všimnout. Doporučujeme si také přístroj nechat odborně vyčistit. Nevíte, kdo s ním manipuloval a určitě se budete cítit příjemněji, pokud váš přístroj bude "opět jen váš".