chatGPT nebo chatApple?

Pokud jste jestě nikdy neslyšeli o chatGPT, tak vás odkaži na hlavní stránky firmy openAI. V krátkosti, jedná se o obří multimodální (jako vstup můžete použít text, obrázek, nebo jiná data) neuronovou síť (architektura zvaná jako Transformer), která je založena na principu self-attention z roku 2017. Tato síť si s Vámi dokaže povídat o různých tématech a jen málokdy byste poznali že se jedná o produkt strojového učení.

ChatGPT pomocí různých pluginů (které budou jen přibývat), dokáže nevídané věci. Řešit rovnice, rozpoznávat kontext z přiloženého obrázku, mluvit cca. 95 jazyky (mnohdy lépe než nativní uživatelé) a pomáhat programátorům při vývoji kódu…

Ptáte se, a jak může chatGPT pomoci mě, například při manipulaci, diaknostice, nebo nákupu  Apple produktů? No, dopřáli jsme si toho potěšení a položili jsme chatGPT pár „zákeřných“ otázek:

 

  Který telefon z produktů Apple bys mi doporučil?

  Pokud hledáte telefon od společnosti Apple, doporučil bych vám iPhone 13. Tento telefon nabízí vysoký výkon, vynikající kameru, dlouhou výdrž baterie a moderní design.Je také k dispozici v několika velikostech, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Pokud byste preferovali menší telefon, můžete zvážit iPhone 13 mini, zatímco pro ty, kteří preferují větší displeje, je k dispozici iPhone 13 Pro Max.

Samozřejmě, pokud hledáte něco levnějšího, můžete zvážit i starší modely, jako je například iPhone SE, který nabízí přijatelnou cenu a vysoký výkon.

 

  Jaký iPhone ma největší výdrž baterie?

V současné době (k dubnu 2023) má nejdelší výdrž baterie iPhone 13 Pro Max. Tento telefon má velkou baterii o kapacitě 4352 mAh a výdrž baterie až 28 hodin pro přehrávání videa nebo až 95 hodin pro poslech hudby.

Nicméně, i další modely iPhone mají poměrně dobrou výdrž baterie. Například iPhone 13 a iPhone 13 Pro mají výdrž baterie až 22 hodin pro přehrávání videa a až 75 hodin pro poslech hudby. iPhone 13 mini má o něco menší baterii, ale stále nabízí výdrž baterie až 17 hodin pro přehrávání videa a až 55 hodin pro poslech hudby.

Je důležité si uvědomit, že skutečná výdrž baterie může být ovlivněna mnoha faktory, jako jsou například úroveň jasu displeje, používání mobilních dat a výkonu procesoru. Nicméně, v porovnání s předchozími modely, nové iPhony mají výrazně lepší výdrž baterie.

 

  Jak bych měl nejlépe nabíjet svůj iPhone 11?

Zde jsou některé tipy, jak nejlépe nabíjet váš iPhone 11:

 1. Používejte originální nabíječku a kabel: Vždy používejte originální nabíječku a kabel od společnosti Apple, abyste získali nejlepší výkon a bezpečnost.

 2. Nepoužívejte příliš silný adaptér: I když můžete použít nabíječku s výkonem vyšším než 5W (např. 10W nebo 18W), doporučuji používat nabíječku s výkonem 5W nebo 12W, aby se zabránilo přehřátí baterie.

 3. Vyjměte telefon z pouzdra při nabíjení: Pokud používáte kryt nebo pouzdro na telefonu, vyjměte ho při nabíjení, aby se zabránilo přehřátí baterie.

 4. Nepoužívejte telefon během nabíjení: Nepoužívejte telefon během nabíjení, abyste snížili tepelné zatížení baterie.

 5. Vyhněte se úplnému vybití baterie: Pokud je to možné, snažte se vyhnout úplnému vybití baterie, protože to může způsobit trvalé poškození baterie.

 6. Nepoužívejte náhradní baterie nebo neoriginální příslušenství: Používání náhradních baterií nebo neoriginálních příslušenství může vést k poškození baterie a snížení výkonu vašeho telefonu.

 7. Nepřehřívejte telefon: Snažte se nechat telefon nabíjet na místě s dostatečným prouděním vzduchu a zabránit mu přehřátí. Pokud si všimnete, že se telefon zahřívá, můžete ho odpojit od nabíječky a nechat ho chvíli ochladnout.

Tyto rady vám pomohou udržet vaši baterii v dobré kondici a prodloužit její životnost.

 

  Mám Apple Watch Series 6, jak u něj najdu IMEI číslo?

Zde je návod, jak najít IMEI číslo pro vaše Apple Watch Series 6:

 1. Spusťte aplikaci Watch na vašem iPhone.

 2. Klepněte na kartu "Můj hodinky", aby se zobrazil seznam vašich připojených hodinek.

 3. Vyberte hodinky, které chcete zobrazit.

 4. Klepněte na tlačítko "Informace" vedle názvu hodinek.

 5. Posouvejte se dolů, dokud neuvidíte pole "IMEI".

 6. Vaše IMEI číslo by mělo být uvedeno vedle pole "IMEI".

Pokud si nejste jisti, zda jste připojeni k iPhone, nebo pokud chcete zjistit IMEI číslo, když nemáte přístup k iPhonu, můžete najít IMEI číslo na zadní straně vaší Apple Watch Series 6. Stačí otočit hodinky a na zadní straně byste měli vidět nápis "Designed by Apple in California. Assembled in China." následovaný sériovým číslem a kódem IMEI.

Poznámka: Pokud máte Apple Watch Cellular, IMEI číslo bude použito k aktivaci služby mobilního připojení. Pokud nemáte Apple Watch Cellular, může být IMEI číslo užitečné při identifikaci hodinek pro účely záruky nebo opravy.

 

  Vypnul se mi telefon, iPhone 12, co mám udělat?

Pokud se vám iPhone 12 vypnul a nezapne se, zde je několik kroků, které můžete vyzkoušet:

 1. Zkontrolujte stav baterie: Pokud byla baterie příliš vybitá, může se stát, že telefon se vypne. Připojte iPhone k nabíječce a počkejte několik minut, než se telefon nabije.

 2. Restartujte telefon: Pokud se telefon stále nezapne, můžete jej restartovat. Držte tlačítko Side (boční tlačítko) a tlačítko Volume Up (hlasitost nahoru) nebo Volume Down (hlasitost dolů) současně a podržte je, dokud se neobjeví zobrazování posuvníku pro vypnutí telefonu. Poté posuňte posuvník doleva, aby se telefon vypnul. Počkejte několik vteřin a poté znovu stiskněte tlačítko Side, dokud se neobjeví logo Apple.

 3. Obnovte telefon: Pokud se telefon stále nezapne, můžete zkusit obnovit své zařízení přes iTunes na počítači. Propojte iPhone s počítačem, spusťte iTunes a postupujte podle instrukcí na obrazovce. Mějte na paměti, že obnovení telefonu vymaže veškerá data na vašem iPhone, takže byste měli mít zálohu dat, než obnovíte telefon.

Pokud se telefon stále nezapne po provedení výše uvedených kroků, měli byste kontaktovat technickou podporu od společnosti Apple nebo autorizovaného servisního střediska pro další pomoc a řešení problému.

 

  Důvěryhodný E-shop u použitého telefonu udává stav telefonu, původ telefonu, záruku 12 měsíců a fotografie, je bezpečné si takový telefon koupit?

  Zdá se, že tento e-shop poskytuje poměrně podrobné informace o nabízených použitých telefonech, což je dobré znamení. Avšak i přesto byste měli před koupí zvážit několik dalších faktorů:

 1. Důvěryhodnost e-shopu: Zkontrolujte, zda je e-shop důvěryhodný a má pozitivní recenze od předchozích zákazníků. Je také dobré se podívat na podmínky nákupu a způsob reklamace nebo vrácení zboží.

 2. Stav telefonu: Zkontrolujte fotografie nabízeného telefonu a přečtěte si popis stavu telefonu. Pokud jsou na fotografiích vidět výrazné známky opotřebení nebo poškození, může to být indikátor toho, že telefon byl používán intenzivně a jeho životnost může být omezená. Pokud si nejste jisti, můžete požádat e-shop o další informace.

 3. Záruka: Zkontrolujte, jakou záruku nabízí e-shop a co tato záruka zahrnuje. Pokud je záruka kratší než 12 měsíců nebo pokrývá pouze určité části telefonu, může to znamenat, že telefon není v nejlepším stavu.

 4. Původ telefonu: Pokud je e-shop důvěryhodný a poskytuje podrobné informace o původu telefonu, můžete si být jisti, že není odcizený nebo zapojen do nějakého podvodného prodeje.

V případě, že jste pečlivě zkontrolovali nabízený produkt a e-shop je důvěryhodný, může být koupě použitého telefonu bezpečná a výhodná alternativa k novému telefonu. Nicméně si pamatujte, že i při nákupu použitého telefonu může vzniknout riziko.

 

Jak se Vám libila konverzace s chatGPT? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti a napište nám na naše Facebookové stránky a nebo na náš email.

 

Doufám že se Vám náš článek líbil a budete spokojeni s našemi produkty.

Tým - iLikeNEW.cz