5 upřímných tipů jak prodloužit výdrž baterie u iPhone

Existuje mnoho článků, které se tomuto tématu věnují. Většina z nich jsou ale jako magické bylinné recepty našich babiček. My Vám zde nabídneme jednoduché tipy a rady s upřímným komentářem.

1. Používejte Tmavý režim (Dark Mode)

Jste majitelem iPhone X či novějšího iPhone? Máme pro Vás tip. Pokud váš iPhone je s OLED displejem, zapněte si Tmavý režim. Po jeho aktivaci se displej přepne do tmavších barev, čímž se zároveň sníží jeho energetické nároky. V případě OLED panelů totiž platí pravidlo, že při zobrazování černé barvy jsou pixely vypnuté a tím pádem nespotřebovávají žádnou energii. Energetičtí šetřílci si mohou ještě nastavit černou tapetu a tím jestě více optimalizovat výdrž telefonu.

Upřímný komentář: Je to překvapivé, ale tato rada opravdu funguje a opravdu Vám ušetří často až 10% baterie.

 

Nový iOS 13 pro iPhony a iPady přinese tmavý režim, nová gesta a spoustu  dalšího | REFRESHER.cz

 

2. Režim nízké spotřeby baterie

Čeká Vás dlouhý den kdy si nebudete moci iPhone nabít? V iPhone je skvělá funkce s názvem "Režim nízké spotřeby baterie". Tento mód dokáže značně šetřit baterii. Po zapnutí této funkce se omezí výkon procesoru, stahování e-mailů na pozadí, aktualizace aplikací, sniží se čas pro automatické uzamčení displeje na 30 sekund, pozastaví se synchronizaci fotek na iCloudu a příjem mobilní sítě se přepne z 5G na mírně úspornější LTE.

Upřímný komentář: Tento způsob Vám během dne může zachránit život. Účinnost 10-15% 

iOS 13 Nastaveni baterie rezim nizke spotreby

 

3. Zapnutí automatického jasu

Funkce automatické úpravy jasu displeje je nativně aktivována od prvního zapnutí iPhonu. Někdy se ovšem dostanete do situace, kdy potřebujete ručně regulovat jas obrazovky. Pokud však nenecháte tuto práci automatice, vystavujete se riziku, že displej bude svítit mnohem víc, než by musel. U novějších iPhonů můžete využít také funkci True Tone, která upravuje vyvážení bílé barvy na základě okolního osvětlení. True Tone má sice pramalý vliv na celkovou spotřebu, ovšem je dobré o této vychytávce vědět.

Upřímný komentář: Příliš mnoho jasu škodí i vašemu zraku, tak šetřete jak své oči tak i baterii. Ušetříte 10-15%.

Jak v iOS 13 a iPadOS 13 (de)aktivovat automatický jas – Letem světem Applem

 

4. Pomoci může i deaktivace animací

Operační systém iOS nabízí hned několik animací, které z designového hlediska značně zpříjemňují práci na zařízení. Ačkoliv u novějších modelů to vypadá skvěle, tak pro starší iPhony mohou být tyto animace spíše trnem v patě. Právě animace mohou být zodpovědné za podstatně nižší výkon a případné snížení výdrže baterie. Naštěstí je lze opět relativně jednoduše deaktivovat, a to v Nastavení > Zpřístupnění > Pohyb > Omezit pohyb.

Upřímný komentář: Po delší době člověk na tyto animace dočista zapomene. Úspora 5%

5. Omezte přístup k polohovým službám

V dnešní době Vás chce bohužel každý sledovat a lokalizovat. Jak dobře víte, jednotlivé aplikace Vás po instalaci zažádají o přístup polohové služby. Tato funkce Váš iPhone ale také nesmírně vybíjí. Jaké aplikace mají od Vás toto povolení je možné zjistit v Nastavení > Soukromí > Polohové služby, kde je zároveň můžete zakázat, případně naopak povolit. Ne každá aplikace totiž tuto možnost pro správnou funkci potřebuje, a je tedy vhodné si jejich aktivaci promyslet. Zároveň tím také vyřešíte otázku Vašeho soukromí.

Upřímný komentář: Zde opravdu doporučujeme se podívat jaké aplikace Vás sledují. Jako příjemný bonus bude úspora baterie až 10%. 

Top 10 Spy Apps pro iPhone pro použití v roce 2019