Jak bude vypadat iPhone 15 Ultra? Bude stát přes 50 tisíc korun?

Od představení nové generace iPhone 15 (Pro) nás stále dělí pár týdnů. I přesto se ale mezi fanouškami šíří řada úniků a spekulací, které prozrazují možné změny a napovídají, na co se vlastně můžeme těšit. V poslední době se vyrojilo množství zpráv informujících o nasazení výkonnějšího Wi-Fi čipu. Jeho příchod navíc potvrdilo více respektovaných zdrojů a navíc to vyplývá z nově uniklého interního dokumentu.

  • Apple podle všeho plánuje uvést ještě prémiovější iPhone
  • Model s přídomkem Ultra údajně dorazí na trh letos

Na konci loňského roku začaly prosakovat spekulace ohledně ještě luxusnějšího iPhonu, který by měl dorazit s řadou 15. iPhone 15 Ultra, jak by se mohl jmenovat, má mít lepší výbavu v čele s periskopickým fotoaparátem s optickou stabilizací, titanovou konstrukci a samozřejmě také vyšší cenu.

Mark Gurman z agentury Bloomberg však tvrdí, že všechno bude trochu jinak. Lépe vybavená „Ultra“ prý skutečně dorazí, nicméně ne letos s iPhonem 15, ale nejdříve v roce 2024 po boku iPhonu 16. Původní spekulace také poukazovaly na to, že verze Ultra nahradí Pro Max. Nyní to ale vypadá, že prémiová Ultra doplní aktuální jablečnou sestavu.
 

Dalším předpokládaným vylepšením nového iPhone 15 pro od Apple je možnost nabíjení pomocí USB-C portu. Tato změna by byla významná, protože dosud používaný Lightning konektor může být omezující pro uživatele, kteří vlastní mnoho dalších zařízení s USB-C portem. Nabíjení přes USB-C port by také mohlo umožnit rychlejší nabíjení a snížit dobu, kterou uživatelé tráví čekáním na plné nabití baterie. Navíc by to mohlo přinést další možnosti pro připojení a používání příslušenství, jako jsou například sluchátka nebo reproduktory.

Vzhledem k tomu, že se Apple již v minulosti rozhodl pro použití USB-C portů na svých notebookových počítačích a tabletech, není nepravděpodobné, že by tato technologie byla integrována i do nového iPhone 15 pro. V každém případě by tento krok znamenal výrazné zlepšení pro uživatele, kteří by tak mohli snadněji a rychleji nabíjet svá zařízení.

Unikají první informace o iPhonu 15! Na jaké novinky se můžeme příští rok  těšit? - AppleKing Blog

Nový nejvybavenější iPhone ale zcela jistě dostane vyšší cenovku. V tuto chvíli nemáme jakékoliv indicie k tomu, kolik by novinka pro příští rok měla stát. Základní paměťová konfigurace iPhonu 14 Pro Max již nyní začíná na 36 990 Kč včetně DPH, takže chystaná novinka by měla stát minimálně 40 tisíc korun. Možná ale bude ještě dražší, ostatně někteří konkurenti se nebojí si za své telefony říct i přes 50 tisíc korun.

Apple se totiž chystá udělat vcelku zásadní rozdíl a nový čip Wi-Fi 6E, který mimochodem již nasadil do MacBooků Pro a iPadů Pro, má v plánu použít pouze u iPhonu 15 Pro (Max). Základní modely si tedy budou muset vystačit s podporou Wi-Fi 6. Rychlejší a obecně efektivnější bezdrátová síť tak zůstane výsadou dražšího modelu, z čehož fanoušci příliš radost nemají.

Proč se dočkají jen modely iPhone Pro

Jak už jsme zmínili výše, fanoušci ze současných úniků příliš radost nemají. Apple se totiž chystá podniknout poměrně zvláštní a neočekávaný krok. V první řadě si pojďme ukázat na perspektivu jablečné společnosti. Díky nasazení Wi-Fi 6E pouze do modelů Pro dokáže gigant jednak ušetřit na nákladech, a hlavně může předejít případným problémům s nedostatkem komponentů. Tímto ale jakékoliv „výhody“ končí, obzvláště tedy pro koncové uživatele.

 

 

Bonusové video: Koncept iPhone 15

Prohlédněte si galerii konceptů nové řady iPhone 15

Apple iPhone 15: What is known so far - S24Antonio De Rosa - Apple iPhone 15 Pro MaxNew iPhone 15 Pro Max Concept shows a redesigned camera layout with  variable aperture, and USB-C Thunderbolt - Yanko DesignApple iPhone 15 Pro Max [Concept] • iPhone in Canada Blog