Srovnání iPhone 13 Pro vs. iPhone 15 Pro: Porovnání a má smysl upgrade?

iPhone 13 Pro vs. iPhone 15 Pro: Co očekávat, pokud jste čekali na upgrade

Zatímco roční upgrady iPhone nejsou vždy zásadní, nové funkce se začínají hromadit přes několik generací. Z tohoto důvodu bude iPhone 15 Pro významným upgradem pro ty, kteří stále používají dva roky starý model iPhone 13 Pro.

Pokud stále používáte model iPhone 13 Pro nebo Pro Max a zvažujete upgradování na model iPhone 15 Pro nebo Pro Max, až tyto zařízení budou později letos uvedena na trh, níže jsme sepsali seznam očekávaných funkcí. Seznam zahrnuje významné změny představené s modelem iPhone 14 Pro minulý rok a také nové funkce, které jsou spekulovány pro modely iPhone 15 Pro.

iPhone 13 Pro versus iPhone 15 Pro

Čip A17 versus čip A15: Čip A16 s využitím 5nm architektury v modelu iPhone 14 Pro je již o 17 % rychlejší než čip A15 v modelu iPhone 13 Pro, podle benchmarku Geekbench 6. Model iPhone 15 Pro bude vybaven čipem A17, který by měl být vyroben na základě nejnovějšího 3nm procesu od TSMC pro ještě vyšší výkon a zlepšenou energetickou účinnost oproti předchozí generaci.

Port USB-C: S modelem iPhone 15 Pro se od Applu konečně očekává přechod od konektoru Lightning na port USB-C. Tato změna poskytne univerzální standard pro nabíjení a umožní rychlejší přenos dat přes kabel.


I made a USB-C iPhone 13 - YouTube

 

Rám z titaniu: Podobně jako model Apple Watch Ultra, se očekává, že model iPhone 15 Pro bude mít rám z titaniu namísto nerezové oceli. Zadní sklo a rámečky displeje se také očekávají s mírně zaoblenými hranami.

iPhone 15 Pro designs, pro iPad apps, Google I/O

 

Akční tlačítko: Modely iPhone 15 Pro by měly být vybaveny přizpůsobitelným akčním tlačítkem, podobně jako model Apple Watch Ultra. Toto tlačítko by nahradilo tlačítko Ring/Silent, které bylo součástí každého modelu iPhone od roku 2007. Uživatelé by pravděpodobně mohli přiřadit tlačítko k různým systémovým funkcím, jako je zvonění/ticho, režim Nedisturbovat, baterka, režim nízké spotřeby a další.

 

Apple IPhone 15 Flip Specification And Release Date July, 54% OFF

Dynamický ostrov: S modelem iPhone 14 Pro Apple nahradil zářez funkcí Dynamický ostrov, což je pilovitý prvek kolem senzorů Face ID a přední kamery. Dynamický ostrov zobrazuje systémová upozornění a integruje se s funkcí Live Activities systému iOS 16, aby zobrazoval živé výsledky NBA, stav jízdy Uber a další.

Displej s nepřetržitým zobrazením (alway on): S modelem iPhone 14 Pro Apple představil možnost displeje s nepřetržitým zobrazením, která ztlumí celý zámek obrazovky, ale stále zobrazuje čas a datum, widgety, tapetu a oznámení. Jakmile zvednete iPhone, klepnete na obrazovku nebo stisknete tlačítko na boku, displej se vrátí k normální jasnosti.

iPhone 15 Pro (Ultra): Novinky a spekulace v roce 2023