Upřímné tipy jak chytře nabíjet iPhone

Téma s nekonečnou diskuzí. Správné dobíjení smartphonu se řeší každou chvíli. Jak správně nabíjet baterii v iPhonu, jak ji šetřit a jak naopak zrychlit celý proces? Zde vám poradíme a objasníme současné trendy.

 

iPhone charging slowly? How to fast charge an iPhone 13

Nejdříve je potřeba si uvědomit, že s příchodem novějších technologií tzv. rychlého dobíjení je potřeba i výkonnějších nabíječek. Tento způsob nabíjení má ale bohužel vliv na celkovou živostnost baterie. Nabíjení je bezpečné a zároveň o mnohem rychlejší. Mnohdy ale může znamenat výraznější přehřívání telefonu. 

Pokud vlastníte telefon, jenž oficiálně nepodporuje tzv. Fast Charge a chcete snížit opotřebení baterie, pak můžete použít základní 5W adaptér. Přestože bude nabíjení trvat déle, baterie není tak zatěžována a přehřívána. V dlouhodobém měřítku jí takto můžete prodloužit životnost až o polovinu.

U varianty tzv. rychlého nabíjení (tzv. Fast charge) budete potřebovat nový kabel USB-C a tzv. rychlonabíječku o výkonu 20W.
Rychlost nabíjení se zde pohybuje cca 20% za 10 min. Plně nabitý iPhone můžete mít hravě do 40 minut, což oproti až 90 minutám běžných nabíječek je opravdu znát. 

Upřímný SUPER tip: Chvátáte a váš iPhone má poslední 3 %? Vezměte si rychlonabíječku připojte a zapněte letecký režim. Během 5 min. můžete mít nabito na neskutečných 20 %.

Používání letového režimu na iPhonu, iPadu, iPodu touch a Apple Watch -  Podpora Apple (CZ)

 

Jak se chovat k baterii správně? Při jakých hodnotách dobíjet?

V ideálním případě nabíjejte na hranici mezi 20 % až 80 %. Jakákoliv nižší nebo vyšší hodnota není z průběhu nabijení optimalní a zbytečně zatěžuje a baterie, která tak ztrácí svou kapacitu.

Upřímný komentář: Pozor na následující mýtus! Nedoporučujeme pravidelně vybíjet baterii až na úplné minimum, jelikož může vypovědět svou službu o mnohem dříve. Toto platilo pro baterii vyrobenou technologiemi před 10-15 lety. Buďte na svůj iPhone hodný a nenechávejte ho nikdy úplně vybít.