Jak bude vypadat nový iPhone 14? (foto galerie)

Upřímně jak bude opravdu nový iPhone vypadat nikdo neví na 100%, ale již se objevila řada velice důvěryhodných spekulací. Na co se letos tedy můžeme těšit nejvíce? Kamery? Nový designe? USB-C?

  

Očekává se, že kalifornská společnost Apple na podzim uvede čtveřici nových smartphonů – iPhone 14iPhone 14 MaxiPhone 14 ProiPhone 14 Pro Max. Znamená to rozlučku s verzí mini? Té se určitě nedařilo, tak jak by Apple čekal. Nutno podotknout, že zejména verze 12 mini své uživatele opravdu zklamala skrz výdrž baterie. Verze 13 mini napravovala neduhy s výdrží, ale jak se zdá, tak milovníci mini budou muset vzhlížet, zda se 14 mini nevydá například na jaře následujícího roku. Zatím tedy známe 4 verze iPhone 14 mají nabídnout mnoho nových technologií a špičkový hardware. Díky webu etnews se nyní dozvídáme, že se Apple na poslední chvíli rozhodnul nasadit lepší selfie kamerku. Co od ní můžeme očekávat?

Lepší, ale i dražší selfie kamerka

V letošních iPhonech 14. generace se dočkáme poměrně dosti změn. Nové produkty jablečného výrobce zatím dle všech předešlých úniků vypadají opravdu povedeně. Nejnovější spekulace pak hovoří o tom, že v připravovaných kouscích bude selfie kamerka, která byla původně určena až pro modely iPhone 15. Nové selfie fotoaparáty má totiž Applu poprvé dodat LG společně se Sharpem. Výrobce se sídlem v Cuepertinu měl být údajně nespokojen s kvalitou selfie snímačů od nejmenovaných čínských dodavatelů.

A co další specifikace?

Nové iPhony 14 budou mít opravdu co nabídnout. Předně se fanoušci těší na nový displej bez výřezu, jenž však bude nasazen pouze u Pro verzí. Zde budeme mít nově panel s pilulkovým průstřelem pro technologii Face ID a průstřel pro přední kamerku. Samotné displeje následně nabídnou úhlopříčku 6,1 palců, respektive 6,7 palců. Dále očekáváme nasazení procesoru A16 Bionic, v případě klasických variant A15 Bionic. Novinky se pochlubí také zcela novým zadním 48Mpx fotoaparátem.

Připravované novinky tak zatím působí opravdu povedeně. Do představení ale ještě zbývá poměrně dost času. Telefony totiž si totiž údajně odbydou premiéru až 13. září. Uvidíme tedy, co vše se o připravovaných iPhonech 14 ještě dozvíme.

Jak bude designově vypadat iPhone 14?

Designově budou iPhony 14 Pro (Max) zezadu a zboku stejné jako iPhony 12 Pro a 13 Pro s tím rozdílem, že se opět mírně zvětší jejich fotomodul. Co se pak týče přední strany, na té má Apple v plánu zmenšit mírně rámečky kolem displeje a hlavně přeměnit nynější výřez na dvojici průstřelů, kdy jeden bude skrývat systém pro Face ID, druhý pak přední fotoaparát. Díky tomu tak budou novinky vypadat jednak moderněji a jednak nabídnou větší plochu displeje, kterou bude moci Apple využít například pro upgrade stavového řádku. V úvahu připadá například vymodlený návrat procentuálního ukazatele stavu baterie, který ze stavového řádku zmizel s příchodem iPhonů s výřezy.